Nasze Biznesy

Nasze Biznesy

Biznesy Qemetica

To, co dostarczamy, buduje świat wokół nas. Produkty naszych biznesów napędzają wiele branż współczesnej gospodarki, na wszystkich kontynentach. Dla naszych klientów jesteśmy sprawdzonym dostawcą wyrobów niezbędnych w przemyśle, budownictwie czy rolnictwie. Poznaj nasze biznesy.

Soda

Sól

Rozwiązania Agro

Pianki poliuretanowe

Krzemiany

Szkło

Soda

Soda

Jesteśmy jedynym producentem sody kalcynowanej w Polsce oraz drugim co do wielkości w Unii Europejskiej. Ponad połowa produkowanej przez nas sody kalcynowanej używana jest do produkcji szkła. Wytwarzamy wysokiej jakości sodę oczyszczoną, która wykorzystywana jest m.in. w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Biznes sodowy to trzy zakłady produkcyjne: dwa w Polsce i w Niemczech.

Soda

Sól

Sól

Jesteśmy największym producentem soli warzonej w Polsce i jednym z największych w Europie. W naszym asortymencie znajduje się m.in Sól Kujawska, granulat solny i lizawki solne dla zwierząt hodowlanych. Dzięki produkcji w dwóch zakładach - w Polsce i Niemczech - jesteśmy także wiodącym producentem tabletek solnych do systemów uzdatniania wody.

Sól

Rozwiązania Agro

Rozwiązania Agro

Od ponad 60 rozwijamy i produkujemy środki ochrony roślin pozwalające rolnikom uzyskiwać jak najwyższe plony. Na produkty zdobywają uznanie w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Australii. Posiadamy oddziały w Hiszpanii, Rumunii oraz w Polsce, gdzie zlokalizowana jest fabryka.

Rozwiązania Agro

Pianki poliuretanowe

Pianki poliuretanowe

Jesteśmy jednym z największych producentów pianki elastycznej w Polsce. Wytwarzamy najwyższej jakości pianki PUR, wykorzystywane w produkcji mebli tapicerowanych. Produkujemy także, wykonane z hipoalergicznego materiału, materace do spania SNOOVIO.  Nasze produkty posiadają certyfikat ISCC Plus, potwierdzający, że surowce do produkcji pozyskujemy ze zrównoważonych źródeł.

Pianki poliuretanowe

Krzemiany

Krzemiany

Jesteśmy największym dostawcą i trzecim co do wielkości producentem krzemianu sodu w Europie. Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości krzemianów sodu i potasu, zarówno w formie stałej jak i płynnej, sukcesywnie rozwijając ich sprzedaż na rynek krajowy, jak i na rynki światowe.

Krzemiany

Szkło

Szkło

Jesteśmy największym polskim producentem szklanych lampionów do zniczy i jedynym w Polsce producentem słoi typu Comfort. To produkty z wygodnym zamknięciem zatrzaskowo-klamerkowym. Od blisko 80 lat produkujemy opakowania szklane, dbając o zrównoważony charakter produkcji i nieustanny rozwój.

Szkło

Sustainability

Łączymy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. 

Koncentrujemy się na dostarczaniu światu chemii wyprodukowanej w sposób zrównoważony, a także innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na wyzwania współczesnego przemysłu.

We reimagine
chemistry
for the sustainable
world.
Troszczymy się o planetę
Troszczymy się o planetę

Troszczymy się o planetę

  • Redukujemy emisje CO2 – chcemy je zmniejszyć o 63% do 2033 r. (SCOPE 1 i 2 w porównaniu z 2019 r.)
  • Chcemy osiągnąć zeroemisyjność w 2040 r.
  • Zarządzamy śladem środowiskowym produktu
  • Redukujemy odpady opakowaniowe – chcemy je zmniejszyć o 20% do 2025 r. (w porównaniu z 2019 r.)
Troszczymy się o ludzi
Troszczymy się o ludzi

Troszczymy się o ludzi

  • Chcemy osiągnąć cel “zero wypadków” w zakresie BHP
  • Budujemy kulturę organizacji zorientowaną na człowieka
  • Realizujemy Program “Dobry Sąsiad”, który wspiera inicjatywy lokalne i otwarty dialog ze społecznością 
Mamy odwagę do zmian
Mamy odwagę do zmian

Mamy odwagę do zmian

  • Tworzymy wspólne wartości poprzez integrację celów ESG z naszymi klientami
  • Zarządzamy zrównoważonym łańcuchem wartości poprzez zaangażowanie dostawców
  • Przeprowadzamy transparentne raportowanie ESG dotyczące naszych wyników i celów strategicznych

Jesteśmy aktywnie zaangażowani w globalne wysiłki na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi i wyznaczyliśmy sobie ambitne cele.

-20%
odpadów opakowaniowych do 2025 r.
-63%
emisji CO2 do 2033 r. (Zakres 1 i 2; w porównaniu z 2019 r.)
Net Zero
do 2040 r.