Twórz z nami lepszą chemię
Kariera

Twórz z nami lepszą chemię

Poznaj nas

We reimagine 
chemistry
 for the sustainable 
world.

W Qemetice dbamy o to, by nasi pracownicy mogli doskonalić swój osobisty potencjał, mając przy tym wpływ na kształtowanie otoczenia i przyszłości naszej planety. Każdy nosi w sobie unikalne talenty. Budując zespoły, stawiamy na różnorodność, otwartość i wzajemny szacunek, które sprzyjają kreatywności i innowacyjnemu podejściu. Dzięki temu skutecznie reagujemy na zmieniające się wyzwania biznesowe.

Razem tworzymy chemię. Jesteśmy pracodawcą dla ponad 3500 osób. Nasze zakłady produkcyjne zlokalizowane są m.in. w Inowrocławiu, Nowej Sarzynie, Iłowej oraz Stassfurcie. W tych miejscach powstają wyroby niezbędne w wielu gałęziach przemysłu. 

Produkcja i Inżynieria

Sprzedaż

Innowacje i Rozwój

Transformacja biznesowa

Funkcje wsparcia

Produkcja i Inżynieria

Produkcja i Inżynieria

W Qemetice oferujemy szerokie możliwości rozwoju kariery w obszarze produkcji i inżynierii. Możesz rozpocząć swoją drogę jako Aparatowy Produkcji lub wybrać ścieżkę Technika/Specjalisty w Utrzymaniu Ruchu. Bez względu na wybór, zapewnimy Ci wsparcie i możliwości rozwoju. Awansując, możesz sięgnąć po stanowisko Mistrza lub Lidera Zespołu. Możesz także dołączyć do nas jako Inżynier Automatyk, Elektryk lub Mechanik, skupiając się na zapewnieniu niezawodności systemów sterowania i utrzymania ruchu.

Zobacz oferty pracy

Produkcja i Inżynieria

Sprzedaż

Sprzedaż

Dołączając do naszego zespołu sprzedaży, możesz rozpocząć swoją karierę jako Przedstawiciel Handlowy, zdobywając doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z klientem lub objąć stanowisko Key Account Managera, na którym będziesz odpowiedzialny za obsługę kluczowych parterów biznesowych.

Zobacz oferty pracy

Sprzedaż

Innowacje i Rozwój

Innowacje i Rozwój

Pracownicy Qemetiki stale dążą do ulepszania naszych produktów i rozwiązań. W centrach R&D opracowujemy nowe patenty i formulacje dla środków ochrony roślin, optymalizujemy sodę, krzemiany i pianki. Nasi inżynierowie procesu we wszystkich fabrykach czuwają nad poprawą efektywności produkcji. Qemetica Ventures nieustannie szuka, przygląda się i inwestuje w start-upy, których technologie mogą zmienić świat. Wszystko po to, by tworzyć innowacyjne rozwiązania  odpowiadające na potrzeby zrównoważonego rozwoju.

Zobacz oferty pracy

Innowacje i Rozwój

Transformacja biznesowa

Transformacja biznesowa

Dzisiejszy świat stale się zmienia. Aby być przygotowanym na wyzwania przyszłości, potrzebujemy solidnej strategii i ludzi, którzy ją przygotują. Nad optymalizacją i zwiększaniem wartości naszych biznesów czuwa wiele zespołów wchodzących w skład działów transformacji, zakupów, PMO czy controllingu. W dążeniu do neutralności klimatycznej dzielnie wspiera nas zespół transformacji energetycznej.

Zobacz oferty pracy

Transformacja biznesowa

Funkcje wsparcia

Funkcje wsparcia

Aby zapewnić płynność wszystkich procesów i ciągłość działań, niezbędne jest wsparcie ze strony back office'u. W Qemetice oferujemy możliwości rozwoju w obszarach funkcji wspierających, otwierając przed Tobą perspektywę rozwijania się w innowacyjnym środowisku. Niezależnie od tego, czy Twoje zainteresowania skupiają się na zakupach, controllingu, IT, finansach, HR czy administracji, znajdziesz u nas odpowiednie stanowisko, które pozwoli Ci realizować swoje zawodowe ambicje.

Zobacz oferty pracy

Funkcje wsparcia

Dlaczego Qemetica?

Budowa silnej kultury organizacyjnej jest jednym z priorytetów w Qemetice. Kultura to motor napędowy nowoczesnego biznesu, to sposób w jaki prowadzimy działalność, współpracujemy z naszymi partnerami, tego, jak się doskonalimy i  zdobywamy przewagi na rynku.

W Qemetice budujemy kulturę, w której ludzie tworzą miejsce pracy, gdzie czują się bezpiecznie, mogą być sobą, rozwijają się i są dumni z faktu, że właśnie tu pracują.

ZALEŻY NAM, dlatego robimy
to, co właściwe, działamy
razem i sięgamy po więcej.  
Robimy to, co właściwe
Robimy to, co właściwe

Robimy to, co właściwe

Pracując tak, by budować wartość dla naszych klientów, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Zależy nam na dobrych wynikach firmy i dlatego dotrzymujemy zobowiązań, biorąc pełną odpowiedzialność za swoje zadania oraz działamy w duchu przedsiębiorcy, dbając o firmę jak o swoją własną.

Działamy razem
Działamy razem

Działamy razem

Poprzez to, że zawsze komunikujemy się z pozytywną intencją, dzielimy się informacją zwrotną i pytamy o nią , rozmawiamy życzliwie i traktujemy się z szacunkiem. Wspieramy różnorodność i czerpiemy z niej oraz potrafimy stawiać sobie konstruktywne wyzwania, doceniając się wzajemnie każdego dnia. 

Sięgamy po więcej
Sięgamy po więcej

Sięgamy po więcej

Poprzez to, że każdy z nas dba o własne bezpieczeństwo i dobrą energię do działania, by dzięki temu budować otwartość na zmianę, z odwagą podważać status quo i szukać najlepszych rozwiązań, aby odnajdywać satysfakcję z pracy i działać z pasją.

Proces wdrożenia do organizacji

Już wkrótce się zobaczymy, czyli Pre-boarding
Witamy na pokładzie, czyli onboarding
Wdrożenie na stanowisku

Już wkrótce się zobaczymy, czyli Pre-boarding

Już wkrótce się zobaczymy, czyli Pre-boarding

Proces rekrutacji zakończył się sukcesem: oferta pracy została zaakceptowana i z niecierpliwością oczekujesz na swój pierwszy dzień pracy w Qemetice. Zanim to nastanie, czeka na Ciebie kilka kwestii, które musisz dopełnić przed podjęciem pracy: otrzymasz od nas skierowanie na badania lekarskie oraz dokumenty do uzupełnienia. Nasz rekruter będzie z Tobą w stałym kontakcie, a tuż przed pierwszym dniem pracy przedstawi Ci szczegółową agendę Twojego wdrożenia w naszej firmie.

Witamy na pokładzie, czyli onboarding

Witamy na pokładzie, czyli onboarding

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rozpoczęcie nowej pracy wiąże się z bardzo dużym stresem. Staramy się go jak najbardziej zminimalizować poprzez Induction day, czyli kompleksowe wprowadzenie do naszej firmy.

Opowiemy Ci o najważniejszych informacjach z życia Qemetiki, a ponieważ bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, przeszkolimy Cię z zasad bezpiecznego poruszania się po zakładach produkcyjnych oraz przestrzeniach biurowych. Oprócz tego, poznasz swój zespół, przełożonego oraz odbierzesz niezbędne do pracy narzędzia. W kolejnych dniach stopniowo będziesz wdrażać się w pozostałe kwestie, które pozwolą Ci swobodnie poruszać się w organizacji.

Wdrożenie na stanowisku

Wdrożenie na stanowisku

W Twoim zespole czeka na Ciebie Buddy, czyli dedykowana osoba, która wdroży Cię w Twoje obowiązki i będzie dużym wsparciem w pierwszych tygodniach pracy. Dlatego też nie bój się pytać i wykorzystaj ten czas najlepiej, jak potrafisz! Po pierwszych miesiącach będziesz mieć również możliwość, aby ocenić proces wdrożenia i wskazać, co było dla Ciebie najistotniejsze z punktu widzenia nowego członka zespołu.

Rozwój w Qemetice

Rozwój liderów

Rozwój liderów

Liderzy pełnią kluczową rolę w budowaniu naszego miejsca pracy i tego, jaką kulturę tworzymy. 

Qemetica inwestuje w rozwój liderów, zapewniając jednocześnie wewnętrzną sukcesję na różne stanowiska liderskie, zarówno teraz, jak i w przyszłości, budując tym samym siłę organizacji, odporność na wyzwania biznesowe i przewagę konkurencyjną.

Bo mocni Liderzy, to mocne i zgrane Zespoły!

Programy wspierające kluczowe kompetencje

Programy wspierające kluczowe kompetencje

Oprócz inwestycji w Liderów, wspieramy również rozwój umiejętności merytorycznych. Budujemy programy rozwojowe, które mają na celu doskonalenie i zdobywanie nowych umiejętności oraz kompetencji, a wszystko po to, by dostosować się do zmieniającego się świata, nowych technologii i wymagającego rynku.

Benefity

Poznaj nasze benefity
Poznaj nasze benefity
Zdrowie
Zdrowie

Twoje zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze. Oferujemy możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej w Lux Med. Oferta pakietów jest bardzo szeroka i może obejmować również członków Twojej rodziny oraz najbliższych. Dodatkowo dla naszych pracowników w biurach i fabrykach realizujemy cykliczne programy profilaktyki zdrowotnej.

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie

Przezorny zawsze ubezpieczony. Mamy dla Ciebie kilka wariantów ubezpieczenia na życie, którym możesz objąć nie tylko siebie, ale też swoich najbliższych.

Sport
Sport

Jesteśmy jedną drużyną i gramy do tej samej bramki. Sportowy duch jest nam bardzo bliski. Dzięki karcie Multisport nasi pracownicy, ich bliscy i osoby towarzyszące mogą korzystać z wielu obiektów sportowych. Dodatkowo, staramy się aktywizować i motywować ludzi Qemetiki do uprawiania sportu poprzez liczne inicjatywy wewnętrzne.

Premia
Premia

Posiadamy ustrukturyzowany i transparentny system premiowania oparty o metodologię MBO, czyli zarządzania przez cele. Twoja premia docelowa uzależniona jest m.in. od poziomu realizacji celów wyznaczonych przez Twojego przełożonego.

Nauka języków obcych
Nauka języków obcych

Qemetica zapewnia dostęp do platformy nauki języków obcych. Nasi pracownicy mogą uczyć się online aż 14 języków! Nauka możliwa jest zarówno w przeglądarce internetowej, jak i aplikacji na smartfon.

Świadczenia socjalne
Świadczenia socjalne

Nasi pracownicy mogą otrzymać dofinansowanie do swojego urlopu oraz wypoczynku swoich dzieci, upominki świąteczne, a także karty przedpłacone dla podopiecznych.

Szkolenia i rozwój
Szkolenia i rozwój

Dbamy o Twój rozwój. Oferujemy szeroki wachlarz możliwości, od wewnętrznych programów rozwojowych po dofinansowanie kursów, warsztatów czy edukacji. Do dyspozycji naszych pracowników mamy również bogatą tematycznie bibliotekę szkoleń w formie online.

Program Poleceń Pracowniczych
Program Poleceń Pracowniczych

W Qemetice wierzymy w moc rekomendacji, gdyż to one są jednym z najbardziej efektywnych źródeł pozyskiwania talentów do organizacji. W ramach Programu Poleceń nasi pracownicy mogą otrzymać gratyfikację finansową.

Oferty pracy

Stanowisko
Dział
Miejsce pracy
Koordynator Uzdatniania Wody
 • Administracja
 • Produkcja
Inowrocław, kujawsko-pomorskie
Laborant/Laborantka
 • Laboratorium
Inowrocław, kujawsko-pomorskie
Główny Specjalista Elektrociepłowni - Janikowo
 • Produkcja
Janikowo (pow. inowrocławski), kujawsko-pomorskie
Technik Utrzymania Ruchu – Automatyk
 • Utrzymanie Ruchu
Inowrocław, kujawsko-pomorskie
Technik Utrzymania Ruchu – Elektryk
 • Utrzymanie Ruchu
Inowrocław, kujawsko-pomorskie

Nauka i biznes

Wiemy, jak ważna dla przyszłości branży chemicznej jest efektywna współpraca na styku nauki i biznesu. Proces kształcenia i edukacji nowych kadr jest strategicznym elementem dla naszej zrównoważonej działalności. Równie istotna jest wymiana myśli technologicznej, która kreuje innowacje. Dlatego w Qemetice podejmujemy szereg aktywności w tym obszarze.

Zaczynamy już w szkole

Środowisko akademickie

Współpraca partnerska

Zaczynamy już w szkole

Zaczynamy już w szkole

Nasza spółka Qemetica Soda Polska na stałe współpracuje ze szkołami średnimi w Mątwach i Kruszwicy, a także z Zespołem Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Inowrocławiu, dzieląc się wiedzą i wspierając uczniów w wyborze ich dalszej ścieżki zawodowej. Qemetica Agricultural Solutions wspólnie z Politechniką Rzeszowską objęła patronatem klasę chemiczną w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie, wyposażając ją w nowoczesną pracownię chemiczną i tworząc kreatywną przestrzeń do nauki dla dzieci i młodzieży.

Zaczynamy już w szkole

Środowisko akademickie

Środowisko akademickie

Jesteśmy obecni na wielu uczelniach w Polsce. W ramach Ciech Days - cyklu spotkań edukacyjno-rozwojowych dla studentów Politechniki Rzeszowskiej - promujemy wykorzystanie nauk chemicznych w biznesie Agro i wspieramy w rozwoju kompetencji niezbędnych na rynku pracy. Prowadzimy wykłady i szkolenia, a także umożliwiamy zwiedzanie fabryk, prowadzenie badań i doświadczeń w naszych laboratoriach. Podobną działalność prowadzimy dla naszych spółek na Kujawach, gdzie współpracujemy z UMK w Toruniu, Politechniką Bydgoską, Politechniką Poznańską oraz Politechniką Łódzką.

Środowisko akademickie

Współpraca partnerska

Współpraca partnerska

Wchodzimy w różnorodne partnerstwa biznesowe, które mają na celu promocję naszej marki w środowisku biznesowym i naukowym oraz przyciągnięcie talentów do Qemetiki. Jesteśmy m.in.  partnerem Programu ChemHR organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego. Ma on na celu transfer wiedzy i dobrych praktyk pomiędzy branżą chemiczną a światem akademickim.

Współpraca partnerska

Strefa Ucznia i Studenta

Letni staż – Q Starter

Letni staż – Q Starter

Program płatnych, 3 miesięcznych staży w Qemetica. Sprawdź czym się wyróżnia i co możemy Ci zaoferować!

Dołącz i wystartuj z nami swoją karierę!

Jeśli jesteś studentem ostatnich lat studiów, lub świeżo upieczonym absolwentem i chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe realizując ciekawy staż, ucząc się od najlepszych specjalistów – czeQamy na Ciebie!

 • Płatny staż trwa 3 miesiące (lipiec -wrzesień)
 • Realizujesz stworzony dla Ciebie projekt
 • Nad Twoim rozwojem czuwa Twój opiekun
 • Specjaliści Qemetiki dzielą się swoją wiedzą w trakcie szkoleń
 • Z najlepszymi stażystami przedłużamy współpracę

Dlaczego warto do nas dołączyć?

 • zdobywasz cenne doświadczenie zawodowe – wspierając zespól w codziennych zadaniach i ucząc się specyfiki pracy w danym obszarze
 • uczysz się od najlepszych specjalistów – nauczymy Cię wykorzystania wiedzy w praktyce, współpracy w biznesie, korzystania z niezbędnych narzędzi i nie tylko!
 • w trakcie trwania stażu realizujesz indywidualny projekt, stworzony specjalnie dla Ciebie!
 • Przy wsparciu Twojego opiekuna merytorycznego zdobędziesz dodatkową wiedzę i doświadczenie w pracy projektowej!
 • poznajesz tajniki funkcjonowanie dużej, międzynarodowej organizacji 
 • korzystasz z oferty ogólnorozwojowych i specjalistycznych szkoleń Sprawdź nasze oferty staży! 
Letni staż – Q Starter

Letni staż – Q Starter

Program płatnych, 3 miesięcznych staży w Qemetica. Sprawdź czym się wyróżnia i co możemy Ci zaoferować!

Dowiedz się więcej
Praktyki w zakładzie produkcyjnym

Praktyki w zakładzie produkcyjnym

Skorzystaj z możliwości odbycia praktyki zawodowej lub stażu w zakładzie produkcyjnym

Grupa Qemetica współpracuje z uczelniami wyższymi i szkołami średnimi w zakresie organizacji praktyk zawodowych i staży.

W Qemetice możesz zobaczyć, jak funkcjonuje zakład produkcyjny! Praktyki i staże organizowane są w obszarach takich, jak:

 • Utrzymanie ruchu
 • IT przemysłowe
 • Laboratorium chemiczne
 • Kontrola jakości
 • BHP

Skontaktuj się z nami pod adrese rekrutacja@qemetica.com. W treści maila napisz, jakim rodzajem praktyki zawodowej jesteś zainteresowana/y oraz do jakiej szkoły/uczelni uczęszczasz.

Praktyki w zakładzie produkcyjnym

Praktyki w zakładzie produkcyjnym

Skorzystaj z możliwości odbycia praktyki zawodowej lub stażu w zakładzie produkcyjnym

Dowiedz się więcej

Ludzie Qemetiki - zobacz film