Sól
Nasze biznesy

Sól

Sól warzona, której jesteśmy producentem znajduje szerokie zastosowanie w przemysłach:

  • Spożywczym – samodzielnie lub jako składnik suplementów wzbogacających dietę zwierząt dzikich i hodowlanych (krowy, konie, owce, kozy i zwierzęta
    leśne). W takim przypadku sól paszowa lub w formie lizawek jest wzbogacona minerałami (miedź, kobalt, selen, cynk, mangan, jod),
  • Procesach uzdatniania i zmiękczania wody, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia zużycia wody, detergentów i paliwa. Wydłuża także życie urządzeń AGD.
  • Przemyśle chemicznym i innych gałęziach przemysłu ciężkiego – głównie w procesach elektrolizy.

Warzelnia w Stassfurcie wybudowana od podstaw 2021 roku jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Produkcja soli warzonej odbywa się tam przy użyciu innej technologii niż w polskim zakładzie. Zamiast wyparek ogrzewanych parą (technologia MEE), zastosowaliśmy w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną opartą na technologii MVR (odparowanie wody poprzez doprowadzenie sprężonej pary). Oparta na fizycznym prawie Boyla technologia powoduje znaczące oszczędności i podnosi efektywność produkcji soli.

Kontakt z biurem sprzedaży

Zastosowanie

Przemysł chemiczny
Przemysł chemiczny
Branża spożywcza
Branża spożywcza
Branża wędliniarska
Branża wędliniarska
Pasza dla zwierząt
Pasza dla zwierząt
Uzdatnianie i zmiękczanie wody
Uzdatnianie i zmiękczanie wody
Produkcja detergentów
Produkcja detergentów
Odśnieżanie dróg
Odśnieżanie dróg

Biznes Sól - podstawowe fakty

Supernowoczesna warzelnia soli

Supernowoczesna warzelnia soli

Nawet milion ton soli warzonej rocznie - to moce produkcyjne dwóch zakładów w Stassfurcie i Janikowie. Niemiecki zakład to jeden z najwocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Szerokie portoflio produktowe uwzględniające m.in. tabletki solne, sól spożywczą, granulat solny, lizawki trafia do kilkunastu krajów w Europie. 

Udział w przychodach Qemetiki:
9%
Kontynenty, do których trafia sól:
Europa
Pracowników w obrębie Biznesu:
ok. 350