Sobic
Soda

Sobic

Sobic to wodorowęglan sodu, biały, biodegradowalny i przyjazny środowisku produkt o bardzo dużej czystości. Wykorzystuje się go głównie w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, paszowym oraz w produkcji detergentów (jako składnik proszków do prania i substancja rozpuszczająca tłuszcze, zmniejszająca twardość wody, delikatnie, lecz skutecznie usuwająca zanieczyszczenia, a także jako dodatek do środków odświeżających i czyszczących meble, dywany, wanny). Soda oczyszczona eliminuje nieprzyjemne zapachy w lodówkach, zmywarkach, koszach na śmieci. Znajduje również zastosowanie w proszku do gaśnic, w przemyśle szklarskim oraz w produkcji masy celulozowej i papieru. Jest wytwarzana w różnych postaciach, od drobnego proszku do średnich, a nawet dużych granulek. Łączne zdolności produkcyjne Qemetiki w tej kategorii wynoszą 200 tys. ton. 

KONTAKT

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat Sobic skontaktuj się z nami.
Sobic Health Care

Sobic Health Care

Sobic Health Care to produkt stosowany w stale rozwijającej się dziedzinie dializ i innych poważnych zabiegów medycznych. Jest używany jako środek buforujący, zapewniający jony wodorowęglanowe w celu zrównoważenia pH podczas oczyszczania krwi. Qemetica produkuje sodę oczyszczoną o wysokiej czystości, zgodną z najnowszymi wymogami Farmakopei Europejskiej i Farmakopei Stanów Zjednoczonych (jakość odpowiednia do wykorzystywania w hemodializie). Segment zdrowotny obejmuje dwa główne zastosowania:  soda farmaceutyczna oczyszczona i soda oczyszczona do hemodializy (HD).

Sobic Health Care - zastosowania

Soda oczyszczona farmaceutyczna

Soda oczyszczona farmaceutyczna

Soda oczyszczona może być stosowana jako substancja pomocnicza w preparatach farmaceutycznych, środek buforujący oraz jako dodatek do kosmetyków, suplementów dietetycznych, tabletek musujących oraz szerokiej gamy produktów wellness (np. kul do kąpieli). Obniża kwasicę metaboliczną, zmiękcza skórę, zapewnia usunięcie martwego naskórka bez podrażnienia skóry. Stosowana jest także jako dodatek do past wybielających. 

Soda oczyszczona do hemodializy (HD)

Soda oczyszczona do hemodializy (HD)

Sobic HD to specjalnie oczyszczona soda o ściśle określonych parametrach granulometrycznych, przeznaczona do zabiegów hemodializy. Sobic HD zapewnia odpowiednią ilość elektrolitów i stabilizuje wartość pH. Qemetica produkuje sodę potrzebną do obu rodzajów zastosowań w dializie: do przygotowania roztworu i jako komponent kartridży.

Sobic Food

Sobic Food

Sobic Food znajduje różnorakie zastosowanie w przemyśle spożywczym – służy między innymi do spulchniania ciast, neutralizacji kwasowości pomidorów, utrzymywania jędrności owoców i warzyw, a także zapobiegania krystalizacji syropów. Stosowana jest również jako pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów (np. dziczyzny, ryb) i dodatek do napojów musujących. Bieżąca kontrola produkcji oraz wdrożenie systemu HACCP gwarantuje wysoką jakość wymaganą w branży spożywczej. Substancja nie zawiera organizmów modyfikowanych genetycznie, składników pochodzenia zwierzęcego, alergenów. W jej produkcji nie stosuje się promieniowania jonizującego.

Sobic Feed

Sobic Feed

Substancja mineralna stanowiąca dodatkowe źródło sodu w paszach, stosowana przez producentów pasz, oraz rolników. Działa jako regulator kwasowości produktu. Stosowana w hodowli bydła mlecznego, drobiu i trzody chlewnej. Nie zawiera organizmów modyfikowanych genetycznie, składników pochodzenia zwierzęcego, alergenów. W jej produkcji nie stosuje się promieniowania jonizującego.

Sobic Tec

Sobic Tec

Produkt wykorzystywany jako dodatek do proszków do prania czy składnik gaśnic, a także używany przy produkcji papieru, w przemyśle skórzanym oraz przy wydobywaniu ropy naftowej. Stosowany jest również do czyszczenia fasad budynków.

Sorbeco

Sorbeco

Ekologiczny sorbent do suchego odsiarczania spalin o wysokiej chłonności. Otrzymywany chemicznie z węglanu sodu lub chlorku sodu i dwutlenku węgla. Sorbeco zapewnia wysoką wydajność odsiarczania przy niższych kosztach w połączeniu ze zmniejszonym zużyciem energii i wody w porównaniu do metod mokrych i półsuchych. Ogranicza ilość odpadów, umożliwia zmniejszenie rozmiarów instalacji i chroni ją przed korozją, ułatwia transport i składowanie odpadów, gwarantuje suchy produkt końcowy i brak ścieków oraz zmniejsza emisję HCl i SO2 do atmosfery.