Qemetica Ventures w gronie inwestorów innowacyjnego start-upu DePoly stosującego technologię recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych

27.06.2023
Biznes

Spółka Qemetica Ventures została inwestorem deep techowego start-upu DePoly, który opracował i stosuje unikalną technologię recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych przy pomocy skalowalnego, zaawansowanego rozwiązania, zmniejszającego ślad węglowy oraz tworzącego ekonomiczną wartość dodaną. Inwestycja w DePoly wpisuje się w jeden z obszarów aktywności Qemetica Ventures, czyli gospodarowania odpadami zgodnie z ideą gospodarki obiegu zamkniętego. Qemetica Ventures to spółka działająca w formule otwartych innowacji, inicjująca współpracę Grupy Qemetica ze start-upami rozwijającymi technologie z obszaru chemii, zrównoważonego przemysłu i rolnictwa. 

Qemetica Ventures w gronie inwestorów innowacyjnego start-upu DePoly stosującego technologię recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych

DePoly zamknęło niedawno rundę inwestycyjną z BASF Venture Capital i Wingman Ventures jako tzw. wiodącymi inwestorami, przy udziale m.in. Qemetica Ventures, Beiersdorf, Infinity Recycling, Angel Invest oraz kilku innych inwestorów. Jej wartość to w przybliżeniu 12,6 mln euro. Inwestycja jest kluczowym kamieniem milowym dla DePoly i pozwoli na dalsze skalowanie technologii – firma pracuje nad budową nowego zakładu demonstracyjnego o zdolności produkcyjnej 500 ton rocznie (obecnie DePoly dysponuje instalacją o wydajności 50 ton rocznie).

Każdego roku produkuje się średnio ponad 400 milionów ton tworzyw sztucznych, z których mniej niż 10 proc. poddaje się recyklingowi, a większość trafia do spalarni lub na wysypiska śmieci na całym świecie. Tworzywa sztuczne, takie jak politereftalan etylenu (PET), znajdują się w wielu przedmiotach codziennego użytku,  jak np. odzież, opakowania i sprzęt outdoorowy. Wysokie koszty oraz trudności związane z sortowaniem, rozdzielaniem, a także czyszczeniem tworzyw sztucznych, w połączeniu z brakiem rozwiązań na skalę globalną, oznaczają, że tylko tworzywa sztuczne, które są czyste i o prostych składach (bez mieszanek z innymi materiałami), są poddawane recyklingowi.

Start-up DePoly opracował unikalną technologię recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych, polegającą na ich przetwarzaniu w surowce składowe do ponownego wykorzystania, przy zachowaniu ich wysokiej jakości. Obecnie DePoly przetwarza tworzywa sztuczne PET i tekstylia poliestrowe — pierwotnie wytwarzane z surowców kopalnych — z powrotem w ich główne komponenty chemiczne.  

Wyjątkowość technologii recyklingu chemicznego — opracowanej przez DePoly — polega na tym, że jest stosowana w temperaturze pokojowej i pod standardowym ciśnieniem, a także nie wymaga wstępnego mycia, sortowania, topnienia ani oddzielania innych tworzyw sztucznych lub materiałów, w przeciwieństwie do większości innych dostępnych rozwiązań. Innowacja radzi sobie ze strumieniami PET i poliestru, które zwykle są odrzucane przez system recyklingu, np. mieszane tworzywa sztuczne,  różnokolorowe czy zabrudzone.

W Grupie Qemetica szukamy rozwiązań wspierających ideę zrównoważonego przemysłu. Technologia opracowana przez DePoly może być przełomem w rozwiązywaniu światowego problemu gospodarki odpadami z tworzyw sztucznych, a jednocześnie przyczynić się do zmniejszenia zależności od surowców kopalnych. Przez wiele lat recyklingowi tworzyw sztucznych nie poświęcano wystarczającej uwagi. I wszyscy płacimy za to cenę – nie tylko ludzie i środowisko, ale także gospodarki i przedsiębiorstwa na całym świecie. Jako część nowoczesnej grupy chemicznej wierzymy, że rozwiązania oparte na technologiach recyklingu chemicznego będą w przyszłości jednym z filarów przemysłu o obiegu zamkniętym. Wierzymy w chemię i jej potencjał, aby uczynić świat lepszym miejscem – mówi Szymon Smyk, Prezes Zarządu Qemetica Ventures i Dyrektor ds. Rozwoju Korporacyjnego i Nowych Przedsięwzięć w Grupie Qemetica.

Tworzywa sztuczne są częścią naszego życia i egzystencjalnym dylematem, przed którym stoimy wszyscy. Rynek tworzyw sztucznych również nie zwalnia, ponieważ obecnie rośnie w tempie 5% rocznie i szacuje się, że jest wart ponad 500 miliardów dolarów. Uważamy, że aby skutecznie rozwiązać ten problem, potrzebne jest proste, skalowalne rozwiązanie, które poradzi sobie z trudnymi strumieniami tworzyw sztucznych. Poprzez recykling takich tworzyw sztucznych, które w przeciwnym razie byłyby wysyłane do spalarni lub składowane na wysypiskach, DePoly dąży do wyeliminowania odpadów z tworzyw sztucznych i stworzenia zrównoważonego źródła chemikaliów poprzez przekierowanie tych odpadów z naszego środowiska przy jednoczesnym obniżeniu śladu węglowego nawet o 65%. Otrzymywane komponenty odpowiadają ich odpowiednikom opartym na źródłach kopalnych, co oznacza, że klienci nie muszą już wybierać między jakością PET, a zrównoważonym rozwojem – mówi Samantha Anderson, CEO i współzałożycielka DePoly.

Qemetica Ventures jest częścią Grupy Qemetica, nowoczesnego holdingu chemicznego i jednego z branżowych liderów w Europie Środkowo-Wschodniej. Stanowi innowacyjną platformę inicjującą współpracę pomiędzy Grupą Qemetica a start-upami rozwijającymi technologie z zakresu chemii, zrównoważonego przemysłu i rolnictwa, w formie partnerstw, pilotaży czy bezpośrednich inwestycji. Qemetica Ventures jest szczególnie zainteresowany rozwiązaniami, które mogą wzmocnić istniejące biznesy Grupy, a także technologiami, które mogą przyczynić się do uruchomienia zupełnie nowych przedsięwzięć biznesowych. Więcej informacji na www.ciech.ventures.

DePoly SA - firma z siedzibą w Szwajcarii, założona w 2020 roku przez trzech współzałożycieli – Samanthę Anderson (CEO), Bardiyę Valizadeha (CTO) i Christophera Irelanda (CSO) w celu opracowania innowacyjnego rozwiązania dotyczącego globalnych problemów z tworzywami sztucznymi. Opracowana przez spółkę technologia recyklingu chemicznego przetwarza pokonsumenckie i poprzemysłowe strumienie odpadów z tworzyw sztucznych w ich komponenty składowe, w unikalny sposób radząc sobie z brudnymi i zmieszanymi tworzywami sztucznymi, tkaninami i włóknami, jednocześnie odzyskując inne materiały. Firma DePoly stworzyła zrównoważone źródło chemikaliów, które do tej pory produkowane były ze źródeł kopalnych, tworząc gospodarkę o obiegu zamkniętym dla tworzyw sztucznych. Więcej na stronie www.depoly.co oraz na kanałach LinkedIn, Twitter, Facebook, oraz Instagram. 


Biuro prasowe DePoly:
Bilal Mahmood b.mahmood@stockwoodstrategy.com
+44 0 771 400 7257

Kontakt
Żaneta Przybylska
Rzeczniczka Prasowa Qemetica
Nasze social media
Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych:

Zobacz więcej

CIECH Pianki, wkrótce Qemetica Polyurethanes: ponad 2000 dni bez wypadku w bydgoskim zakładzie produkcyjnym

CIECH Pianki, wkrótce Qemetica Polyurethanes: ponad 2000 dni bez wypadku w bydgoskim zakładzie produkcyjnym

24.05.2024
Biznes

CIECH Pianki, wkrótce Qemetica Polyurethanes, jeden z największych producentów pianki poliuretanowej w Polsce, zanotowała ponad 2000 dni bez wypadku na terenie swojego zakładu produkcyjnego. Bydgoska spółka należąca do grupy chemicznej CIECH, od czerwca Qemetica, w codziennej pracy przestrzega najwyższych standardów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, stale doskonaląc praktyki w tym obszarze.

Dowiedz się więcej
CIECH rozwija biznes sodowy i solny w Niemczech – wielomilionowe inwestycje na rozwój gospodarczy w Saksonii-Anhalt

CIECH rozwija biznes sodowy i solny w Niemczech – wielomilionowe inwestycje na rozwój gospodarczy w Saksonii-Anhalt

16.02.2024
Biznes

Premier landu Saksonia-Anhalt w Niemczech, Reiner Haseloff, odwiedził 14 lutego 2024 r. zakład produkcyjny Qemetica Soda Deutschland oraz Qemetica Salz w Stassfurcie i spotkał się z Kamilem Majczakiem, prezesem zarządu Qemetica S.A. Wizyta była okazją do podsumowania zaangażowania Qemetica w rozwój gospodarczy regionu. Od początku obecności Qemetica w tym rejonie Niemiec, chemiczna grupa zrealizowała inwestycje o wartości ponad 400 mln euro.

Dowiedz się więcej
CIECH Soda Polska uruchamia przetarg na modernizację kotła umożliwiającą stosowanie biomasy jako paliwa

CIECH Soda Polska uruchamia przetarg na modernizację kotła umożliwiającą stosowanie biomasy jako paliwa

1.02.2024
Biznes

Qemetica Soda Polska, największy w Polsce i jeden z największych w Europie producent sody, rusza z kolejnym etapem transformacji energetycznej. Spółka chce zmodernizować kocioł węglowy w fabryce w Inowrocławiu, tak aby umożliwić pozyskiwanie energii ze spalania biomasy, a tym samym ograniczenie zużycia węgla, zgodnie z ambitnymi celami strategii ESG Grupy Qemetica. Spółka uruchomiła postepowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy modernizacji kotła parowego w Inowrocławiu, która pozwoli na opalanie go w 100 proc. paliwem biomasowym. To jeden z wielu projektów wchodzących w skład transformacji najbardziej energochłonnego, a jednocześnie największego, biznesu Grupy – produkcji sody. 

Dowiedz się więcej
Materace SNOOVIO w centrach handlowych największych miast w Polsce

Materace SNOOVIO w centrach handlowych największych miast w Polsce

30.01.2024
Biznes

Poznań, Gdańsk i Warszawa — w centrach handlowych tych miast można sprawdzić i przetestować proekologiczne materace SNOOVIO — nowej marki oferującej materace do spania. Są one produkowane w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz know-how lidera rynku pianek PUR – spółki Qemetica Pianki, należącej do Grupy Qemetica. 

Dowiedz się więcej
Produkty CIECH pomagają w walce ze skutkami zimy: Sól Zimowa, Sól Przemysłowa i chlorek wapnia zapewniają bezpieczeństwo w Polsce i Europie

Produkty CIECH pomagają w walce ze skutkami zimy: Sól Zimowa, Sól Przemysłowa i chlorek wapnia zapewniają bezpieczeństwo w Polsce i Europie

9.01.2024
Biznes

Sól Zimowa, Sól Przemysłowa i chlorek wapnia, oferowane przez Grupę Qemetica, stanowią niezawodne narzędzia w walce ze skutkami surowej zimowej aury. Zapewniają one nie tylko skuteczną ochronę przed oblodzeniem i śniegiem, ale także, w przypadku chlorku wapnia, sprawdzają się doskonale również latem. Dostępne przez cały rok produkty stanowią pewne wsparcie dla użytkowników w kraju i Europie, umożliwiając skuteczną ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Dowiedz się więcej
Wizyta mieszkańców miasta i gminy Inowrocław w instalacji termicznego przetwarzania odpadów w Großräschen

Wizyta mieszkańców miasta i gminy Inowrocław w instalacji termicznego przetwarzania odpadów w Großräschen

1.12.2023
Biznes

Przedstawiciele administracji publicznej, placówek oświatowych, podinowrocławskich sołectw, zarządu osiedla Mątwy i uzdrowiska wzięli udział w wyjeździe studyjnym do niemieckiego Großräschen. Była to okazja do poznania specyfiki funkcjonowania instalacji termicznego przetwarzania odpadów, która od 2008 roku funkcjonuje w tym mieście, a zarządzana jest przez firmę EEW Energy from Waste. 

Dowiedz się więcej
CIECH Soda Polska inwestuje miliony złotych w rozwój nowoczesnych technologii i wspieranie lokalnej społeczności

CIECH Soda Polska inwestuje miliony złotych w rozwój nowoczesnych technologii i wspieranie lokalnej społeczności

21.11.2023
Biznes

Qemetica Soda Polska — jeden z największych w Europie producentów sody kalcynowanej ciężkiej i lekkiej — przeznaczy w 2023 r. blisko 300 mln złotych na realizację wieloletniego programu transformacji biznesu sodowego Grupy Qemetica, który obejmuje m.in. liczne inwestycje w poprawę efektywności energetycznej oraz procesowej zakładów sodowych w Inowrocławiu i Janikowie. Mimo skali związanych z tym wyzwań, spółka nie zapomina o lokalnej społeczności i od kilku lat sukcesywnie zwiększa swoje zaangażowanie w jej życie. Obecnie trwa nabór wniosków w ramach pierwszej edycji Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych, którego jednym z fundatorów jest Qemetica Soda Polska. Na sfinansowanie wartościowych dla lokalnej społeczności pomysłów spółka - wspólnie z EEW – chce przeznaczyć 6 mln zł w ciągu najbliższych sześciu lat.

Dowiedz się więcej
Coraz szersze zastosowanie Halvetic® z oferty CIECH na hiszpańskim rynku środków ochrony roślin

Coraz szersze zastosowanie Halvetic® z oferty CIECH na hiszpańskim rynku środków ochrony roślin

15.11.2023
Biznes

Halvetic — innowacyjny środek ochrony roślin w ofercie Qemetica, bazujący na opatentowanej technologii BGT — uzyskał na hiszpańskim rynku rozszerzoną etykietę. Jeden z flagowych produktów biznesu Agro Qemetica może być stosowany na Półwyspie Iberyjskim na uprawach kukurydzy, w sadach, na ścierniskach oraz nieużytkach. Niebawem produkt otrzyma kolejne rozszerzenie etykiety i będzie mógł być stosowany na bardzo popularnych w tym regionie uprawach cytrusów, oliwek oraz winorośli. Takie rozszerzenie Halvetic uzyskał już w Grecji, Portugali, na Cyprze, a także w Bułgarii.

Dowiedz się więcej
Rośnie powierzchnia upraw, na których są stosowane środki CIECH Sarzyna

Rośnie powierzchnia upraw, na których są stosowane środki CIECH Sarzyna

3.11.2023
Biznes

Spółka Qemetica Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, pomimo trudnego otoczenia rynkowego, utrzymuje udziały w rynku pod względem powierzchni stosowania herbicydów kukurydzianych, zbożowych i rzepakowych – wynika z danych zebranych przez firmę badawczą Kynetec w ramach corocznych badań rynku. Dane te odzwierciedlają strategię budowania przewagi w kluczowych segmentach w oparciu o nowości produktowe i dbałości o komplementarność oferty dla rolników poprzez oferowanie programów kompleksowej ochrony roślin, a nie jedynie pojedynczych produktów.

Dowiedz się więcej
Niemal co drugi szklany lampion do zniczy pochodzi z fabryki CIECH w Lubuskiem. Które z nich są najpopularniejsze w tym roku?

Niemal co drugi szklany lampion do zniczy pochodzi z fabryki CIECH w Lubuskiem. Które z nich są najpopularniejsze w tym roku?

31.10.2023
Biznes

Qemetica Vitro, niezmiennie od 1993 roku, produkuje lampiony, wytwarzając ich nawet kilkaset tysięcy na dobę. Przez kilkadziesiąt lat historii zakładu w Iłowej powstało ponad 500 różnorodnych wzorów lampionów do zniczy. Dzisiaj blisko dwieście wzorów, zgodnych z obowiązującymi trendami i upodobaniami klientów, jest w aktualizowanej z roku na rok ofercie.

Dowiedz się więcej
CIECH rozwija biznes solny w Niemczech – maksymalne moce produkcyjne w 2024 r. i umocnienie pozycji marki własnej tabletek solnych AQUA PRO

CIECH rozwija biznes solny w Niemczech – maksymalne moce produkcyjne w 2024 r. i umocnienie pozycji marki własnej tabletek solnych AQUA PRO

19.10.2023
Biznes

Pełne moce produkcyjne na poziomie 450 tys. ton rocznie w 2024 roku, wzmacniająca efektywność technologia MVR, pozycja europejskiego lidera na rynku tabletek solnych i rozwój silnej marki własnej – Qemetica rozwija biznes solny dzięki swojej warzelni soli w Niemczech. Działanie jednego z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych tego typu w Europie, zlokalizowanego w Stassfurcie w Saksonii-Anhalt, plasuje Grupę Qemetica wśród największych producentów soli warzonej w Europie. 

Dowiedz się więcej
Rusza Fundusz Wsparcia Inowrocławskich Inicjatyw Społecznych

Rusza Fundusz Wsparcia Inowrocławskich Inicjatyw Społecznych

9.10.2023
Biznes

Trzy granty do 100 tys. złotych każdy, cztery granty do wysokości 50 tys. złotych oraz osiem mikro-grantów do wysokości 25 tys. złotych każdy. W sumie 15 projektów społecznych może zostać sfinansowanych z programu grantowego, który uruchomiły wspólnie Qemetica Soda Polska i EEW Energy from Waste. Nabór wniosków ruszy 1 listopada i potrwa do 30 listopada.

Dowiedz się więcej
SNOOVIO – nowa marka proekologicznych materaców na bazie know-how i doświadczenia lidera rynku pianek PUR – CIECH Pianki

SNOOVIO – nowa marka proekologicznych materaców na bazie know-how i doświadczenia lidera rynku pianek PUR – CIECH Pianki

25.09.2023
Biznes

SNOOVIO to nowa marka oferująca materace do spania, które są produkowane w oparciu o wieloletnie doświadczenie i know-how lidera rynku pianek PUR – spółki Qemetica Pianki. Marka, oparta na autorskim koncepcie produkcyjnym i sprzedażowym, rusza właśnie ze sprzedażą internetową (www.snoovio.pl) nowoczesnych i trwałych materaców, wykonanych z najwyższej jakości materiałów, wyprodukowanych m.in. z surowców pochodzących z recyklingu. Cechą  wyróżniającą markę SNOOVIO jest szeroki wachlarz wyboru charakterystyki materaców w  trzech kategoriach, wymienność pokrowców oraz możliwość przetestowania materaców w ciągu 100 dni od zakupu. Właśnie rusza szeroko zakrojona kampania promocyjna nowej marki. 

Dowiedz się więcej
Kolejna technologia zmniejszająca emisję CO2 przy produkcji sody oczyszczonej wdrożona w zakładzie produkcyjnym w Inowrocławiu

Kolejna technologia zmniejszająca emisję CO2 przy produkcji sody oczyszczonej wdrożona w zakładzie produkcyjnym w Inowrocławiu

14.09.2023
Biznes

Zespół badawczo-rozwojowy (R&D) Grupy Qemetica opracował innowacyjną metodę odzyskiwania dwutlenku węgla podczas procesu produkcji sody oczyszczonej. Wdrożone rozwiązanie w zakładzie produkcyjnym Qemetica Soda Polska w Inowrocławiu pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o ok. 3-4 tys. ton rocznie. Rozwiązanie umożliwia także odzyskiwanie dwutlenku węgla i wykorzystanie go do produkcji, co z kolei zmniejsza zapotrzebowanie na gaz pozyskiwany w procesie wypalania kamienia wapiennego w specjalnych piecach. Przyczynia się to do ograniczenia zużycia zarówno kamienia wapiennego, jak i koksu (paliwa piecowego). Qemetica Soda Polska realizuje wieloletni program transformacji biznesu sodowego, obejmujący liczne inwestycje zwiększające efektywność oraz konkurencyjność swoich zakładów produkcyjnych.

Dowiedz się więcej
CIECH Sarzyna – nowe produkty i ekspansja na nowy segment insektycydów. Biznes Agro CIECH broni pozycji w segmencie herbicydów zbożowych i kukurydzianych

CIECH Sarzyna – nowe produkty i ekspansja na nowy segment insektycydów. Biznes Agro CIECH broni pozycji w segmencie herbicydów zbożowych i kukurydzianych

7.08.2023
Biznes

Qemetica Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, wprowadza trzy produkty na nowe segmenty rynku. Wśród nich jest Leptosar 200 SL dostępny na nowym dla spółki rynku insektycydów. Biznes Agro Qemetica w pierwszym półroczu 2023 r. broni pozycji w segmencie zbóż i herbicydów kukurydzianych. Ponadto, Qemetica Sarzyna kontynuuje również cykl Halvetic Tour – wydarzeń, w czasie których rolnicy otrzymują dokładne informacje na temat działania innowacyjnego herbicydu opartego na opatentowanej technologii BGT („Better Glyphosate Technology”).

Dowiedz się więcej
Nowoczesna lokomotywa Gama i nowy ośrodek szkoleniowy w CIECH Cargo – kolejny krok w poprawie efektywności operacyjnej spółki

Nowoczesna lokomotywa Gama i nowy ośrodek szkoleniowy w CIECH Cargo – kolejny krok w poprawie efektywności operacyjnej spółki

7.08.2023
Biznes

Qemetica Cargo, na mocy umowy z Cargounit, przejęła w dzierżawę kolejną nowoczesną lokomotywę elektryczną z modułem dojazdowym. Nowa Gama typu 111Ed-060 jest już trzecią lokomotywą, która wzmocniła flotę spółki transportowej Qemetica. Spółka poszerza ponadto swoją działalność o nowe centrum szkoleniowe. Podejmowane działania są częścią szeroko zakrojonego planu rozwoju Qemetica Cargo, mającego na celu zwiększenie skali działania, dywersyfikację portfolio usług oraz wzrost zatrudnienia.

Dowiedz się więcej
Nowy magazyn CIECH Vitrosilicon w Żarach - wyższa jakość produktu i wzrost możliwości logistycznych zakładu

Nowy magazyn CIECH Vitrosilicon w Żarach - wyższa jakość produktu i wzrost możliwości logistycznych zakładu

25.07.2023
Biznes

Qemetica Vitrosilicon, największy dostawca krzemianów sodu w Europie, zakończył budowę nowego magazynu. Nowoczesny obiekt właśnie został oddany do użytku na terenie spółki w Żarach – dzięki tej inwestycji poprawią się jej możliwości logistyczne. Uruchomienie magazynu pozwoli także na zmniejszenie poziomu hałasu i zapylenia w okolicy zakładu. Inwestycja o wartości 4 mln zł jest naturalną konsekwencją wzrostu mocy produkcyjnych fabryki po tym, jak w 2021 roku uruchomiono nowoczesny i energooszczędny piec do wytopu szklistego krzemianu sodu.

Dowiedz się więcej
CIECH Cargo z własnym ośrodkiem szkoleniowym: doskonalenie procesów i najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz efektywności

CIECH Cargo z własnym ośrodkiem szkoleniowym: doskonalenie procesów i najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz efektywności

19.07.2023
Biznes

Zajęcia z najbardziej doświadczonymi szkoleniowcami, dostęp do nowoczesnych narzędzi wspierających bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i szansa zdobycia nowych uprawnień – to tylko niektóre możliwości, które będzie oferował nowy ośrodek szkoleniowy Qemetica Cargo. Inowrocławska spółka logistyczna wchodząca w skład Grupy Qemetica ogłosiła jego powstanie i chce zadbać o podniesienie kwalifikacji swoich pracowników i pracowniczek związanych z bezpieczeństwem ruchu kolejowego. 

Dowiedz się więcej
Odnowienie certyfikatu GLP dla laboratorium badawczego CIECH - rozwój obszaru R&D w segmencie Agro

Odnowienie certyfikatu GLP dla laboratorium badawczego CIECH - rozwój obszaru R&D w segmencie Agro

18.07.2023
Biznes

Laboratorium badawcze Qemetica uzyskało odnowienie certyfikacji GLP (ang. „Good Laboratory Practice”, pol. „Dobra Praktyka Laboratoryjna”), poświadczającej wysoką jakość prowadzonych w nim badań oraz ich wiarygodność i niezależność. Dzięki recertyfikacji wyniki badań prowadzonych w ośrodku badawczym Qemetica pozostają uznawane globalnie przez większość międzynarodowych i krajowych podmiotów odpowiedzialnych za dopuszczanie do użytku substancji chemicznych, na bazie których powstają produkty Qemetica Sarzyna. Możliwa będzie również racjonalizacja kosztów prowadzonych przedsięwzięć, a rejestracja nowych produktów będzie przebiegać sprawniej.

Dowiedz się więcej
Informacja prasowa CIECH S.A.: Halvetic we Włoszech, ekspansja na nowe rynki, w Polsce trwa kampania „Halvetic Pewność 100%”

Informacja prasowa CIECH S.A.: Halvetic we Włoszech, ekspansja na nowe rynki, w Polsce trwa kampania „Halvetic Pewność 100%”

6.06.2023
Biznes

Włochy to kolejny rynek, na którym jest już dostępny Halvetic – przełomowy środek ochrony roślin, opracowany i produkowany przez Qemetica Sarzyna. Proces rejestracyjny trwa również w Estonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Chorwacji i Urugwaju. W efekcie, ten innowacyjny produkt oparty na opatentowanej technologii BGT („Better Glyphosate Technology”) może być niedługo dostępny już w 18 krajach. Dodatkowo, dzięki rozszerzeniu rejestracji, Halvetic będzie można stosować także w uprawach małoobszarowych, co przyczyni się do zwiększenia jego uniwersalności i przydatności dla rolników oraz ogrodników. Równocześnie Qemetica Sarzyna uruchamia także akcję „Halvetic Pewność 100%”, przekonującą, że technologia BGT, którą mają w zasięgu ręki, daje pewność skutecznego działania.

Dowiedz się więcej