Finał konkursu „OddychaMY” zorganizowanego przez redakcję NaTemat we współpracy z Qemetica Pianki

23.01.2024
ESG

19 stycznia br. odbył się finał konkursu „OddychaMY” – zorganizowany przez redakcję NaTemat, którego partnerem i fundatorem nagród była bydgoska spółka Qemetica Pianki. Inicjatywa skierowana była do organizacji pozarządowych realizujących projekty z zakresu walki ze smogiem lub profilaktyką zdrowotną. Konkurs miał na celu wyłonienie najciekawszej akcji społecznej, której zadaniem było zbudowanie świadomości społecznej dotyczącej tego jak ważne jest noszenie maseczek ochronnych. Zwycięzcą konkursu „OddychaMY” było Stowarzyszenie Q-bit z Żor (woj. śląskie). W nagrodę zwycięzcy otrzymali 50 tys. zł na realizację swojej autorskiej kampanii edukacyjnej, a także zapas najwyższej jakości certyfikowanych maseczek klasy FFP3, które przekazał ich producent – Qemetica Pianki. 

Finał konkursu „OddychaMY” zorganizowanego przez redakcję NaTemat we współpracy z Qemetica Pianki

W dn. 19 stycznia br. w specjalnej strefie ekonomicznej Akcelerator biznesowy KSSENON w Żorach (woj. śląskie) odbył się finał konkursu „OddychaMY”. Organizatorem wydarzenia była  redakcja NaTemat, a jego partnerem bydgoska spółka Qemetica Pianki. W ramach konkursu odbył się również wykład na temat szkodliwości smogu i rozstrzygnięto konkursy, w których brało udział 12 szkolnych drużyn. 

Zwycięska kampania — opracowana przez Stowarzyszenie Q-bit — miała formę akcji społecznej podzielonej na część lokalną oraz ogólnopolską. W ramach części lokalnej (obejmującej miasto Żory, wraz z jego okolicami) zorganizowano konkurs dla drużyn złożonych z uczniów szkół ponadpodstawowych, a także ich rodziców i opiekunów. W ramach rywalizacji uczestnicy musieli przygotować film zachęcający do noszenia maseczek, gazetkę szkolną na temat szkodliwości smogu oraz, w ramach warsztatów, zbudować miernik smogu, jego obudowę, a potem, na finale, zaprezentować zespołowo swoje dokonania. Biorący udział w części ogólnopolskiej, przygotowywali film o tematyce antysmogowej. Dodatkowo, wśród mieszkańców Żor została akcja edukacyjna, promująca noszenie maseczek ochronnych. Podczas niej wykorzystano maseczki przekazane przez Qemetica Pianki.

Przekazywane maseczki wyprodukowane zostały w bydgoskich zakładach Qemetica Pianki, z surowców pochodzących głównie od polskich producentów. Są one zgodne ze standardem europejskim EN 149:2001 i posiadają atest PZH (Państwowy Zakład Higieny). Maseczki posiadają certyfikat klasy ochronnej FFP3 co oznacza, że charakteryzują się poziomem filtracji rzędu 99 proc. Z bardzo wysoką skutecznością chronią więc układ oddechowy przed zarówno stałymi, jak i ciekłymi cząstkami tworzącymi aerozole (pyły, dymy, mgły). Partia maseczek trafiła również do miejskich jednostek organizacyjnych (ZBM, MOPS, UM), szpitali, przychodni miejskich, straży pożarnej oraz policji, a także harcerzy w Żorach. 

Cieszymy się, że dzięki współpracy z Grupą naTemat mogliśmy wesprzeć tak ważną społecznie inicjatywę – mówi Michał Budzyński, Prezes Zarządu Qemetica Pianki – Mamy nadzieję, że zorganizowana przez Stowarzyszenie Q-bit kampania skutecznie przyczyni się do zbudowania wśród Polek i Polaków większej świadomości w zakresie tego, jak ważne wciąż jest korzystanie z wysokiej jakości masek ochronnych, a także tego, jak istotną rolę tego typu produkty pełnią w codziennej profilaktyce zdrowotnej i antysmogowej.

Spółka Qemetica Pianki specjalizuje się w produkcji i sprzedaży pianek poliuretanowych. Od listopada 2020 r. na terenie bydgoskiego zakładu tej firmy działa nowoczesna instalacja do wytwarzania wysokiej jakości maseczek ochronnych. Została ona uruchomiona w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na środki ochrony osobistej, wywołanym pandemią COVID-19. Wydajność tej linii produkcyjnej wynosi ponad 10 mln sztuk rocznie. Wytwarzane za jej pośrednictwem produkty przeznaczone są nie tylko do sprzedaży na rodzimym rynku, ale także do wsparcia lokalnych społeczności, służby zdrowia czy organizacji charytatywnych. W przeszłości spółka Qemetica Pianki przekazała już m.in. 250 tys. wyprodukowanych przez siebie maseczek klasy FFP2 na rzecz organizatorów oraz wolontariuszy pracujących podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Qemetica Pianki to jeden z największych producentów pianek poliuretanowych w Polsce. Należący do niej zakład wytwarza pianki elastyczne, a wśród jego odbiorców znajdują się najwięksi producenci mebli i materaców w kraju, a także w Europie. Zarówno fabryka, jak i siedziba Qemetica Pianki, znajdują się w Bydgoszczy. Ta zatrudniająca ponad 120  pracowników firma dysponuje mocami produkcyjnymi na poziomie ok. 30 tys. ton pianek rocznie. Od kilku lat notuje też wzrosty przychodów, m.in. dzięki przeprowadzonej optymalizacji procesów oraz inwestycjom w zaplecze magazynowo – logistyczne. Od  2020  roku spółka produkuje również wysokiej jakości maseczki ochronne klasy FFP2 i FFP3, certyfikowane i atestowane w Polsce.

Kontakt
Żaneta Przybylska
Rzeczniczka Prasowa Qemetica
Nasze social media
Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych:

Zobacz więcej

Intensywna współpraca ze szkołami, zarybianie Noteci i Wisły – spółki Qemetiki podsumowują pierwsze półrocze

Intensywna współpraca ze szkołami, zarybianie Noteci i Wisły – spółki Qemetiki podsumowują pierwsze półrocze

14.06.2024
ESG

Drzwi otwarte dla rodziców i opiekunów, wizyty w zakładach produkcyjnych, warsztaty z pisania CV – praktycznie w każdym miesiącu kończącego się roku szkolnego inowrocławskie spółki Qemetiki (Qemetica Soda Polska, Qemetica Serwis, Qemetica Cargo) realizowały bogaty plan inicjatyw w ramach współpracy z Zespołem Szkół Chemiczno-Elektronicznych w Inowrocławiu, Technikum Kolejowym z Bydgoszczy czy Zespołem Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Inowrocławiu i wieloma innymi. Kooperacja z lokalnymi szkołami średnimi obejmuje m.in. opiekę nad klasami patronackimi i jest częścią realizacji działań wzmacniających więzy z lokalną społecznością. Jednocześnie spółka Qemetica Soda Polska kontynuowała działania na rzecz środowiska naturalnego, finansując kolejny rok z rzędu zarybianie Noteci i Wisły.

Dowiedz się więcej
Qemetica sponsorem głównym 12. JBL Triathlon Sieraków

Qemetica sponsorem głównym 12. JBL Triathlon Sieraków

10.06.2024
ESG

W ostatni weekend maja br. odbył się 12. JBL Triathlon Sieraków - jedna najbardziej prestiżowych imprez triathlonowych w Polsce. Wydarzenie rozgrywane tradycyjnie już w Wielkopolsce, którego sponsorem głównym była Qemetica, po raz kolejny przyciągnęło tłumy pasjonatów tego sportu z całego kraju. Nie brakowało najlepszych sportowych emocji. 

Dowiedz się więcej
Qemetica, Pracodawcy RP oraz Instrat inicjują Indeks Dekarbonizacji Polskiej Gospodarki – nowy barometr zielonej transformacji

Qemetica, Pracodawcy RP oraz Instrat inicjują Indeks Dekarbonizacji Polskiej Gospodarki – nowy barometr zielonej transformacji

7.06.2024
ESG

Qemetica, do czerwca CIECH, Pracodawcy RP oraz Fundacja Instrat inaugurują działanie Indeksu Dekarbonizacji Polskiej Gospodarki. Indeks, na bazie ankiet skierowanych do przedsiębiorstw w Polsce, ma na celu przedstawienie trendów w zielonej transformacji gospodarki, ale także wsparcie budowy szerokiej świadomości społecznej na temat zrównoważonego rozwoju. Inicjatywa ta ma również określić główne wyzwania związane z dekarbonizacją dla biznesu w Polsce.

Dowiedz się więcej
CIECH, a wkrótce Qemetica, chce zredukować emisje CO2 o 63 proc. do 2033 roku – nowy cel zatwierdzony przez SBTi

CIECH, a wkrótce Qemetica, chce zredukować emisje CO2 o 63 proc. do 2033 roku – nowy cel zatwierdzony przez SBTi

9.05.2024
ESG

CIECH, a od czerwca Qemetica, zobowiązał się do redukcji emisji CO2 z zakresu 1 i 2 o 63 proc. do 2033 r. względem roku bazowego 2019, i przeszedł pozytywnie walidację w Science Based Targets (SBTi), inicjatywie wspierającej firmy w wyznaczaniu celów klimatycznych w oparciu o ugruntowaną wiedzę naukową. Grupa potwierdziła swój cel w SBTi jako jedna z pierwszych dużych firm przemysłowych w Polsce.

Dowiedz się więcej
Startują projekty Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych w Inowrocławiu

Startują projekty Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych w Inowrocławiu

2.04.2024
ESG

Ogólnopolskie Zawody Akrobatyczne oraz Tydzień Teatru Arlekinada w Inowrocławiu – to tylko pierwsze wydarzenia, które odbyły się w ostatnim czasie m.in. dzięki środkom z Funduszu Wsparcia Inowrocławskich Inicjatyw Społecznych, założonego przez Qemetica Soda Polska i EEW Energy from Waste Polska. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni 19 podmiotów podpisało umowy i realizuje już ze swoimi organizacjami projekty, które otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę 700 tys. zł.

Dowiedz się więcej
Inwestuję w Mental! - społeczna działalność uczestniczki Akademii Szkolnych Talentów

Inwestuję w Mental! - społeczna działalność uczestniczki Akademii Szkolnych Talentów

29.03.2024
ESG

Uczestniczka Akademii Szkolnych Talentów - programu mentoringu edukacyjnego dla dzieci pracowników przedsiębiorstw należących do holdingu Kulczyk Investments, w tym tych ze spółek Grupy Qemetica - Zuzanna Posała z Inowrocławia jest liderką projektu społecznego “Inwestuję w Mental”, realizowanego w ramach Olimpiady “Zwolnieni z Teorii”. Autorska inicjatywa ma na celu wsparcie osób w kryzysie zdrowia psychicznego oraz ich najbliższych. 

Dowiedz się więcej
CIECH Pianki Srebrnym Mecenasem Bydgoskiego Sportu

CIECH Pianki Srebrnym Mecenasem Bydgoskiego Sportu

6.03.2024
ESG

Qemetica Pianki, jeden z największych producentów pianki poliuretanowej w Polsce, została nagrodzona tytułem Srebrnego Mecenasa Bydgoskiego Sportu 2022-2023. Spółka jest sponsorem Żużlowego Klubu Sportowego Polonia Bydgoszcz, angażuje się także w wiele innych inicjatyw sportowych i dobroczynnych na Kujawach. Wsparcie aktywności istotnych dla lokalnych społeczności to ważny element strategii zrównoważonego rozwoju (ESG) Grupy Qemetica. 

Dowiedz się więcej
Przyszły olimpijczyk w skoku wzwyż ze wsparciem CIECH

Przyszły olimpijczyk w skoku wzwyż ze wsparciem CIECH

1.03.2024
ESG

Qemetica nawiązał współpracę z Norbertem Kobielskim, jednym z czołowych polskich skoczków wzwyż. Wielokrotny mistrz Polski zakwalifikował się do startu w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, osiągając znakomity wynik. Partnerska współpraca z zawodnikiem z Inowrocławia jest wyrazem zaangażowania Grupy Qemetica nie tylko we wspieranie utalentowanych sportowców i aktywnego stylu życia, lecz także w działania na rzecz lokalnej społeczności w ramach realizacji ambitnej strategii ESG przyjętej przez Grupę.  

Dowiedz się więcej
CIECH poprawia notę w ratingu CDP, konsekwentnie realizując swoją strategię ESG

CIECH poprawia notę w ratingu CDP, konsekwentnie realizując swoją strategię ESG

23.02.2024
ESG

Qemetica S.A., dzięki konsekwentnej transformacji w stronę zrównoważonego rozwoju, podnosi swoją ocenę w globalnym ratingu Carbon Disclosure Project (CDP), jednym z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w zakresie ESG. Rating służy do monitorowania i raportowania informacji o wpływie spółek na środowisko. Ocena dla chemicznej grupy w kategoriach „ochrona klimatu”, odnoszącej się do emisji CO2 i transformacji energetycznej, i „zarządzanie zasobami wodnymi” wzrosła o jeden stopień – do poziomu C.

Dowiedz się więcej
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych CIECH Soda Polska i EEW: znamy 20 zwycięskich projektów!

Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych CIECH Soda Polska i EEW: znamy 20 zwycięskich projektów!

9.02.2024
ESG

Organizacja wydarzeń sportowych, zlot zabytkowych aut, zajęcia i warsztaty dla seniorów czy koncerty muzyczne w uzdrowisku – to tylko niektóre z propozycji, które uzyskały dofinansowanie w ramach 1. edycji inowrocławskiego Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych. Do pierwszej edycji wspólnego projektu Qemetica Soda Polska i EEW Energy from Waste Polska zgłoszono blisko 50 inicjatyw, a 20 z nich otrzyma dofinasowanie.

Dowiedz się więcej
CIECH dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym śledzi na bieżąco emisje CO2 i zużycie energii

CIECH dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym śledzi na bieżąco emisje CO2 i zużycie energii

18.01.2024
ESG

Qemetica, jeden z największych producentów sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, korzysta z analityki biznesowej i oprogramowania Business Inteligence do śledzenia na bieżąco emisji CO2. Za pomocą specjalnie przygotowanego narzędzia Dashboard ESG, działającego w chmurze obliczeniowej, Grupa gromadzi, zarządza, przetwarza i analizuje dane, mające zobrazować efekty licznych projektów związanych z transformacją energetyczną oraz realizacją zobowiązań określonych w strategii ESG.

Dowiedz się więcej
Pracownicy i pracowniczki kujawskich spółek CIECH działają dobroczynnie

Pracownicy i pracowniczki kujawskich spółek CIECH działają dobroczynnie

10.01.2024
ESG

Pracownicy i pracowniczki kujawskich spółek Grupy Qemetica — przed Świętami Bożego Narodzenia — zaangażowali się w pomoc dobroczynną. Zespoły z Qemetica Soda Polska, Qemetica Cargo, Qemetica Serwis i Remonty w Inowrocławiu i Janikowie oraz lokalni przedstawiciele pozostałych spółek wsparli Stowarzyszenie „Dar Serca” w Janikowie i podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej w Orłowie. Personel Qemetica Services/Centrum Usług Wspólnych w Bydgoszczy wziął udział w akcji Szlachetna Paczka.

Dowiedz się więcej
Czterdzieści sześć projektów społecznych dla Inowrocławia zgłoszono do Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych

Czterdzieści sześć projektów społecznych dla Inowrocławia zgłoszono do Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych

19.12.2023
ESG

Aktywizacja seniorów, koncerty muzyczne w uzdrowisku, organizacja festiwalu teatralnego, rozszerzenie oferty zajęć sportowych czy stworzenie nowych miejsc na kulturalnej i sportowej mapie Inowrocławia to tylko niektóre z propozycji do sfinansowania ze środków Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych. 46 projektów zgłosili mieszkańcy Inowrocławia w ramach pierwszej edycji programu. W tym roku budżet Funduszu wynosi 700 tys. złotych. Pomysłodawcy programu – Qemetica Soda Polska i EEW Energy from Waste – przystępują do analizy złożonych wniosków, a jej rezultaty będą znane na początku 2024 roku.

Dowiedz się więcej
CIECH przekazał blisko 40 tys. zł na rzecz fundacji dla dzieci z cukrzycą

CIECH przekazał blisko 40 tys. zł na rzecz fundacji dla dzieci z cukrzycą

8.12.2023
ESG

38 386 kilometrów przejechali pracownicy Grupy Qemetica podczas rowerowego wyzwania zorganizowanego w ramach popularnej aplikacji sportowej. Pokonany przez pracowników i pracowniczki dystans firma zamieniła na finansowe wsparcie „Słodziaków – Fundacji dla dzieci z cukrzycą”. Podczas uroczystości zorganizowanej w siedzibie Spółki Kamil Majczak – Prezes Zarządu Qemetica S.A. – wręczył Aleksandrze Myczkowskiej-Utracie – Prezesce Fundacji Słodziaki pamiątkową koszulkę sportową i tym samym przekazał symbolicznie kwotę blisko 40 tys. zł. Wsparcie organizacji społecznych, promocja aktywności pracowników i budowa przyjaznego oraz atrakcyjnego miejsca pracy są elementami ambitnej strategii ESG przyjętej przez Grupę Qemetica.

Dowiedz się więcej
Ogromne zainteresowanie Funduszem Wsparcia Inicjatyw Społecznych w Inowrocławiu. Nabór wniosków wydłużony do 15 grudnia!

Ogromne zainteresowanie Funduszem Wsparcia Inicjatyw Społecznych w Inowrocławiu. Nabór wniosków wydłużony do 15 grudnia!

28.11.2023
ESG

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych w Inowrocławiu. Ze względu na duże zainteresowanie Funduszem, fundatorzy podjęli decyzję o wydłużeniu terminu składania wniosków do 15 grudnia 2023 r. Jest to efekt m.in. dużej frekwencji zainteresowanych podmiotów w czasie Dnia Otwartego, zorganizowanego w siedzibie Qemetica Soda Polska w piątek, 17 listopada, a także wielu pytań otrzymanych przez organizatorów przedsięwzięcia. 

Dowiedz się więcej
Trzy spółki Grupy CIECH nagrodzone srebrnym medalem EcoVadis Sustainability Rating za działania z zakresu zrównoważonego rozwoju

Trzy spółki Grupy CIECH nagrodzone srebrnym medalem EcoVadis Sustainability Rating za działania z zakresu zrównoważonego rozwoju

14.11.2023
ESG

Qemetica Soda Polska, Qemetica Soda Deutschland oraz Qemetica Vitrosilicon, spółki wchodzące w skład Grupy Qemetica – międzynarodowej grupy chemicznej, zdobyły srebrne medale w ocenie EcoVadis – renomowanej, niezależnej platformy ratingowej, która monitoruje działania firm w obszarze  społecznej odpowiedzialności biznesu w 175 krajach. Wręczone spółkom wyróżnienia są rezultatem zachowywania przez nie wysokich standardów w obszarach ochrony środowiska, działań społecznych, etyki oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Ocena EcoVadis, oparta na międzynarodowych standardach, potwierdza, że spółki Grupy Qemetica działają zgodnie z najlepszymi praktykami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ESG.

Dowiedz się więcej
Nowe uczestniczki Akademii Szkolnych Talentów rozpoczynają drogę do osiągnięcia naukowych celów

Nowe uczestniczki Akademii Szkolnych Talentów rozpoczynają drogę do osiągnięcia naukowych celów

7.11.2023
ESG

Trzy nowe uczennice zostały oficjalnie powitane w gronie podopiecznych Akademii Szkolnych Talentów. Dwie z nich -  Zuzanna Posała i Zofia Baran - to dzieci pracowników spółek Grupy Qemetica. W czasie inauguracji piątego roku akademii w Warszawie szczególnym momentem była rozmowa z pomysłodawcą programu – Sebastianem Kulczykiem – a także z dotychczasowymi podopiecznymi.

Dowiedz się więcej
700 tys. złotych do wykorzystania na projekty społeczne w Inowrocławiu. Rusza nabór wniosków do Funduszu utworzonego przez CIECH i EEW!

700 tys. złotych do wykorzystania na projekty społeczne w Inowrocławiu. Rusza nabór wniosków do Funduszu utworzonego przez CIECH i EEW!

2.11.2023
ESG

Właśnie ruszył nabór wniosków do Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych w ramach którego podmioty działające na terenie Inowrocławia będą mogły wnioskować o 15 grantów o łącznej wartości 700 tys. zł. Trzy granty – każdy do wysokości 100 tys. złotych, cztery granty do wysokości 50 tys. złotych oraz osiem mikro-grantów – każdy do wysokości 25 tys. złotych – tak przedstawia się pełna lista dostępnego dofinansowania dla projektów społecznych, które sfinansują wspólnie Qemetica Soda Polska i EEW Energy from Waste. Nabór wniosków odbywa się na stronie www.funduszdlainowroclawia.pl i potrwa do 30 listopada 2023 r.

Dowiedz się więcej
Piąty rok Akademii Szkolnych Talentów: do programu dołączyły trzy nowe uczennice!

Piąty rok Akademii Szkolnych Talentów: do programu dołączyły trzy nowe uczennice!

24.10.2023
ESG

Trzy nowe uczennice wybrane na postawie wrześniowej rekrutacji, w tym dwie reprezentujące spółki Grupy Qemetica, dołączyły do coraz większego grona podopiecznych Akademii Szkolnych Talentów. Laureatki zostaną oficjalnie powitane na uroczystej inauguracji już na początku listopada. Wszyscy pozostali kandydaci i kandydatki startujący w tegorocznej rekrutacji do programu zostali zaproszeni do konsultacji ich planów edukacyjnych. Obecnie w zajęciach Akademii bierze udział siedemnaścioro nastolatków i nastolatek z całej Polski, w tym aż pięcioro maturzystów i maturzystek.

Dowiedz się więcej
CIECH sponsorem tytularnym klubu KSK Noteć Inowrocław na sezon 2023/2024

CIECH sponsorem tytularnym klubu KSK Noteć Inowrocław na sezon 2023/2024

7.09.2023
ESG

KSK Qemetica Noteć Inowrocław – drugoligowa drużyna koszykówki mężczyzn – przedstawiła swoje plany na sezon 2023/2024 i nowy skład drużyny rozpoczynającej walkę o awans do 1. ligi. Jest to kolejny rok, w którym klub będzie wspierany przez sponsora tytularnego - Qemetica, jednego z największych producentów sody w Europie. Sponsoring KSK Qemetica Noteć Inowrocław jest jedną z wielu ważnych dla lokalnej społeczności inicjatyw wspieranych przez spółkę w ramach realizacji ambitnej strategii ESG przyjętej przez Grupę Qemetica, prezentującej zobowiązania firmy w zakresie ochrony środowiska, troski o ludzi i społeczeństwo oraz najwyższe standardy ładu korporacyjnego. W jej ramach spółka Qemetica Soda Polska zaangażowała się w kilkadziesiąt inicjatyw o charakterze sportowym, kulturalnym i społecznym na przestrzeni ostatniego roku. 

Dowiedz się więcej
CIECH inwestuje w zielone rozwiązania i zwiększa moc instalacji fotowoltaicznych w spółkach Grupy

CIECH inwestuje w zielone rozwiązania i zwiększa moc instalacji fotowoltaicznych w spółkach Grupy

22.08.2023
ESG

Ponad 500 kW (0,5 MW) to łączna moc z paneli fotowoltaicznych, jaką wkrótce będzie dysponować Grupa Qemetica w Polsce. Instalacje PV działają w pięciu polskich spółkach Qemetica – Pianki, Sarzyna, Cargo, Vitro i Nieruchomości. Już niebawem, rozpocznie się kolejna realizacja w Qemetica Pianki – spółka oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę instalacji o mocy 300 kW. Inwestycje w fotowoltaikę w realny sposób przyczyniają się do ochrony środowiska, jak również pomagają wypełniać cele ambitnej strategii ESG Grupy Qemetica, wśród których znajduje się m.in. obniżenie emisji dwutlenku węgla przez Grupę.

Dowiedz się więcej
Weekend pełen atrakcji wspieranych przez CIECH Soda Polska

Weekend pełen atrakcji wspieranych przez CIECH Soda Polska

11.07.2023
ESG

Biegi, marsze nordic walking w Janikowie, Jarmark Nowalijkowy w Kruszwicy — podczas którego zorganizowano konkursy kulinarne, a stoły uginały się od pysznych regionalnych i zdrowych potraw — a także Ogólnopolski Turniej Tenisowy Młodzieży do lat 16 na kortach Goplanii oraz Festiwal Piosenki Ładnej w Łojewie – miniony weekend obfitował w wiele ekscytujących wydarzeń. Wszystkie były wspierane przez Qemetica Soda Polska – jednego z kluczowych pracodawców w regionie.

Dowiedz się więcej
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych dla Inowrocławia ruszy jeszcze w tym roku

Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych dla Inowrocławia ruszy jeszcze w tym roku

29.06.2023
ESG

Przedstawiciele EEW Energy from Waste i Qemetica Soda Polska zapowiadają uruchomienie Funduszu Inicjatyw Społecznych, który ma promować ważne projekty dla społeczności lokalnych w Mieście i Gminie Inowrocław. Inicjatywa wiąże się z planami budowy instalacji termicznego przekształcenia odpadów. Szczegółowy harmonogram aplikowania o środki Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych będzie znany w ciągu kilku tygodni. Pierwszy nabór wniosków ma wystartować jesienią.

Dowiedz się więcej
Sezon pełen sukcesów inowrocławskich drużyn sportowych wspieranych przez CIECH Soda Polska

Sezon pełen sukcesów inowrocławskich drużyn sportowych wspieranych przez CIECH Soda Polska

29.06.2023
ESG

Drużyny z powiatu inowrocławskiego, aktywnie wspierane przez Qemetica Soda Polska, zanotowały w kończącym się sezonie rozgrywkowym liczne sukcesy, w tym te frekwencyjne. Współpraca z regionalnym sportem jest jedną z form realizowania strategii ESG przez wszystkie spółki Qemetica, które uczestniczą aktywnie w życiu lokalnych społeczności, w miejscach, gdzie prowadzą działalność produkcyjną.

Dowiedz się więcej
CIECH TRI TOUR 2023 – cykl najbardziej prestiżowych zawodów triathlonowych w Polsce – już za nami

CIECH TRI TOUR 2023 – cykl najbardziej prestiżowych zawodów triathlonowych w Polsce – już za nami

20.06.2023
ESG

W minioną niedzielę - 18 czerwca br. - zmaganiami w stolicy Wielkopolski, w ramach JBL Triathlon Poznań zakończyła się tegoroczna edycja Qemetica TRI TOUR - cyklu najbardziej prestiżowych imprez triathlonowych w Polsce. Kolejny rok z rzędu sponsorem tytularnym i głównym partnerem wydarzenia była Grupa Qemetica. Wcześniej, w ostatni weekend maja br., zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w otwierających serię zawodach, podczas JBL Triathlon w Sierakowie.

Dowiedz się więcej
Grupa CIECH jednym z liderów zrównoważonego rozwoju i ESG w Polsce - wyróżnienie w ramach plebiscytu Listki CSR POLITYKI

Grupa CIECH jednym z liderów zrównoważonego rozwoju i ESG w Polsce - wyróżnienie w ramach plebiscytu Listki CSR POLITYKI

16.06.2023
ESG

Grupa Qemetica w XII zestawieniu firm odpowiedzialnych społecznie za 2022 rok otrzymała “Srebrny Listek POLITYKI” oraz wyróżnienie za działanie wspierające realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju za rok 2022 w związku z wdrożeniem przez Grupę innowacyjnej technologii odzysku soli wypadowej w zakładzie Qemetica Soda Polska S.A. w Inowrocławiu. Qemetica, jako międzynarodowa grupa chemiczna, podejmując liczne aktywności w zakresie odpowiedzialnego prowadzenia biznesu, skutecznie realizuje Strategię ESG. Organizatorami corocznego plebiscytu są Tygodnik „Polityka”, firma doradcza Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Dowiedz się więcej